CRF2010-FZ-R014ELF
DigiKey Part Number
118-CRF2010-FZ-R014ELFTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CRF2010-FZ-R014ELFCT-ND - Cut Tape (CT)
118-CRF2010-FZ-R014ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRF2010-FZ-R014ELF
Description
METAL STRIP
Detailed Description
14 mOhms ±1% 1.5W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Metal Element
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)