CMP2512AFX-1000ELF
DigiKey Part Number
118-CMP2512AFX-1000ELFTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CMP2512AFX-1000ELFCT-ND - Cut Tape (CT)
118-CMP2512AFX-1000ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMP2512AFX-1000ELF
Description
RESHIGHPOWERA 2512 100R 1% 1.5W
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Ohms ±1% 1.5W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CMP2512AFX-1000ELF Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)