AC3028SQ-36NG
DigiKey Part Number
118-AC3028SQ-36NGTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-AC3028SQ-36NGCT-ND - Cut Tape (CT)
118-AC3028SQ-36NGDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC3028SQ-36NG
Description
FIXED IND 36NH 4.8A 9.8MOHM
Detailed Description
36 nH Unshielded Wirewound Inductor 4.8 A 9.8mOhm Max
EDA/CAD Models
AC3028SQ-36NG Models
Category
Tolerance
±2%
Series
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
9.8mOhm Max
Q @ Freq
200 @ 400MHz
Frequency - Self Resonant
2.3GHz
Material - Core
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Inductance
Inductance Frequency - Test
400 MHz