AC3028SQ-33NJ
DigiKey Part Number
118-AC3028SQ-33NJTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-AC3028SQ-33NJCT-ND - Cut Tape (CT)
118-AC3028SQ-33NJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC3028SQ-33NJ
Description
FIXED IND 33NH 4.8A 9.5MOHM SMD
Detailed Description
33 nH Unshielded Wirewound Inductor 4.8 A 9.5mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
AC3028SQ-33NJ Models
Category
DC Resistance (DCR)
9.5mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
200 @ 400MHz
Series
Frequency - Self Resonant
2.3GHz
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
400 MHz
Inductance
Supplier Device Package
SMD
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.105" L x 0.115" W (2.67mm x 2.92mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.115" (2.92mm)