AC3018SQ-33NG
DigiKey Part Number
118-AC3018SQ-33NGTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-AC3018SQ-33NGCT-ND - Cut Tape (CT)
118-AC3018SQ-33NGDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC3018SQ-33NG
Description
FIXED IND 33NH 4.4A 12MOHM SMD
Detailed Description
33 nH Unshielded Wirewound Inductor 4.4 A 12mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
AC3018SQ-33NG Models
Category
DC Resistance (DCR)
12mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
130 @ 400MHz
Series
Frequency - Self Resonant
3.2GHz
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
400 MHz
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.084" L x 0.117" W (2.13mm x 2.97mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.078" (1.98mm)