AC2218SQ-23NJ
DigiKey Part Number
118-AC2218SQ-23NJTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-AC2218SQ-23NJCT-ND - Cut Tape (CT)
118-AC2218SQ-23NJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC2218SQ-23NJ
Description
FIXED IND 23NH 4.4A 10MOHM SMD
Detailed Description
23 nH Unshielded Wirewound Inductor 4.4 A 10mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
AC2218SQ-23NJ Models
Category
DC Resistance (DCR)
10mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
130 @ 400MHz
Series
Frequency - Self Resonant
2.6GHz
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
400 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.084" L x 0.088" W (2.13mm x 2.24mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.078" (1.98mm)