AC2015SQ-22NJ
DigiKey Part Number
118-AC2015SQ-22NJTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-AC2015SQ-22NJCT-ND - Cut Tape (CT)
118-AC2015SQ-22NJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC2015SQ-22NJ
Description
FIXED IND 22NH 2.7A 10MOHM SMD
Detailed Description
22 nH Unshielded Wirewound Inductor 2.7 A 10mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
AC2015SQ-22NJ Models
Category
DC Resistance (DCR)
10mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
100 @ 400MHz
Series
Frequency - Self Resonant
3.5GHz
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
400 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.072" L x 0.102" W (1.83mm x 2.59mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.070" (1.80mm)