3313J-1-203E
DigiKey Part Number
3313J-203ETR-ND - Tape & Reel (TR)
3313J-203ECT-ND - Cut Tape (CT)
3313J-203EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3313J-1-203E
Description
TRIMMER 20KOHM 0.125W J LEAD TOP
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 kOhms 0.125W, 1/8W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
EDA/CAD Models
3313J-1-203E Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
20 kOhms
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Size / Dimension
Rectangular - 0.138" x 0.126" Face (3.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±20%