SW-093-145
DigiKey Part Number
SW-093-145-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SW-093-145
Description
WASHER SHOULDER #4 NYLON
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
#4 Shoulder Washer 0.142" (3.60mm) Thick Nylon
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SW-093-145 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Diameter - Outside
0.235" (5.97mm)
Manufacturer
Bivar Inc.
Diameter - Shoulder
0.140" (3.56mm)
Series
Thickness - Overall
0.142" (3.60mm)
Packaging
Bag
Length - Below Head
0.093" (2.36mm)
Part Status
Active
Material
Nylon
Thread/Screw/Hole Size
#4
Base Product Number
Diameter - Inside
0.115" (2.92mm)