AFFC-100-05-153-11 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Unit Price: R2,23233
Datasheet
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Unit Price: R1,70129
Datasheet
Image for AFFC-100-05-153-11 is not available
AFFC-100-05-153-11
DigiKey Part Number
AFFC-100-05-153-11-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFFC-100-05-153-11
Description
CABLE FFC/FPC 5POS 1MM 6"
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 6.000" (152.40mm)
Category
Pitch
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Assmann WSW Components
Length
6.000" (152.40mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.138" (3.50mm)