Q8P1CXXR24E is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
APEM Inc.
In Stock: 19
Unit Price: R265,87000
Datasheet
Parametric Equivalent
APEM Inc.
In Stock: 0
Unit Price: R265,87000
Datasheet
In Stock: 0
LED Panel Indicator Red Diffused 100° 24V 20mA Solder Lug
Q8P1CXXR24E
DigiKey Part Number
679-1535-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q8P1CXXR24E
Description
LED PNL IND RED DIFF 5MM SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
Q8P1CXXR24E Models
Category
Current
20mA
Manufacturer
Panel Cutout Shape
Round
Series
Panel Cutout Dimensions
0.31" (7.87mm)
Packaging
Bulk
Lens Size
5mm, T-1 3/4
Part Status
Active
Lens Style
Round with Domed Top
Type
LED
Millicandela Rating
100mcd
Lamp Color
Red
Viewing Angle
100°
Lens Color
Red
Termination Style
Solder Lug
Lens Transparency
Diffused
Ingress Protection
IP67
Ratings
DC
Base Product Number
Voltage
24V