Q8F3CXXR24E
DigiKey Part Number
679-2822-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q8F3CXXR24E
Description
LED PNL IND RED DIFF 5MM LEADS
Detailed Description
LED Panel Indicator Red Diffused 100° 24V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
Q8F3CXXR24E Models
Category
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.31" (7.87mm)
Packaging
Bag
Lens Size
5mm, T-1 3/4
Millicandela Rating
12mcd
Lamp Color
Red
Lens Color
Red
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Voltage
24V