SRFL026-100
DigiKey Part Number
627-1091-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRFL026-100
Description
RF ANT 748MHZ/892MHZ FLAT PATCH
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA GSM, LTE, W-CDMA Flat Patch U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Adhesive
Category
Number of Bands
5
Manufacturer
Antenova
VSWR
3.1
Series
Return Loss
-10dB
Packaging
Bulk
Gain
3.5dBi
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
Cellular
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
748MHz, 892MHz, 1.94GHz, 2.35GHz, 2.6GHz
Height (Max)
0.006" (0.15mm)
Frequency Range
698MHz ~ 798MHz, 824MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz, 2.3GHz ~ 2.4GHz, 2.5GHz ~ 2.69GHz