SRFI065-100
DigiKey Part Number
627-SRFI065-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRFI065-100
Description
LAMA ISM ANTENNA+100MM CABLE
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA LoRa Flat Patch I-PEX MHF1 Adhesive
Category
Number of Bands
2
Manufacturer
Antenova
VSWR
1.5
Series
Return Loss
-15dB
Packaging
Bag
Gain
0.82dBi, 1.33dBi
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
General ISM
Termination
I-PEX MHF1
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
866.5MHz, 915MHz
Height (Max)
0.006" (0.15mm)
Frequency Range
863MHz ~ 870MHz, 902MHz ~ 928MHz