ADF4002BRUZ
DigiKey Part Number
505-ADF4002BRUZ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADF4002BRUZ
Description
IC CLK/FREQ SYNTH 16TSSOP
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Clock/Frequency Synthesizer (RF), Phase Detector IC 400MHz 1 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ADF4002BRUZ Models
Category
Ratio - Input:Output
2:1
Manufacturer
Analog Devices Inc.
Differential - Input:Output
Yes/No
Packaging
Tube
Frequency - Max
400MHz
Part Status
Active
Divider/Multiplier
Yes/No
DigiKey Programmable
Not Verified
Voltage - Supply
2.7V ~ 3.3V
Type
Clock/Frequency Synthesizer (RF), Phase Detector
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
PLL
Yes with Bypass
Mounting Type
Surface Mount
Input
CMOS, TTL
Package / Case
16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)