ADA4610-2ARZ-R7 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ADA4610-2ARZ-R7 |
Description | IC OPAMP JFET 2 CIRCUIT 8SOIC |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | J-FET Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ADA4610-2ARZ-R7 Models |
Category | Voltage - Input Offset 400 µV |
Mfr | Current - Supply 1.6mA (x2 Channels) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Output / Channel 79 mA |
Part Status Active | Voltage - Supply Span (Min) 10 V |
Amplifier Type | Voltage - Supply Span (Max) 30 V |
Number of Circuits 2 | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Output Type Rail-to-Rail | Mounting Type Surface Mount |
Slew Rate 61V/µs | Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
Gain Bandwidth Product 16.3 MHz | Supplier Device Package 8-SOIC |
-3db Bandwidth 9.5 MHz | Base Product Number |