LS P47F-U2AA-1-3A5A-30-R18-Z | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LS P47F-U2AA-1-3A5A-30-R18-Z |
Description | LED POINTLED REV SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Red 633nm LED Indication - Discrete 2.2V 2-SMD, Flat Leads |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.2V |
Mfr | Current - Test 30mA |
Series | Viewing Angle 120° |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Wavelength - Dominant |
Color | Wavelength - Peak 645nm |
Lens Color Colorless | Package / Case 2-SMD, Flat Leads |
Lens Transparency Clear | Supplier Device Package |
Millicandela Rating | Size / Dimension 3.40mm L x 1.90mm W |
Lens Style Round with Flat Top | Height (Max) 0.88mm |
Lens Size 1.60mm Dia | Base Product Number |