A-1PA-113-089B2
DigiKey Part Number
ARF2178-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A-1PA-113-089B2
Description
COAX CBL U.FL AMC-U.FL AMC 3.5"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial U.FL (UMCC), AMC to U.FL (UMCC), AMC 1.13mm OD Coaxial Cable 3.504" (89.00mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Amphenol RF
Length
3.504" (89.00mm)
Packaging
Bulk
Cable Type
1.13mm OD Coaxial Cable
Part Status
Active
Overall Impedance
50 Ohms
Style
U.FL (UMCC), AMC to U.FL (UMCC), AMC
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector
U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle
Color
Black
1st Contact Gender
Female
Features
Shielded
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C
2nd Connector
Base Product Number
2nd Contact Gender
Female
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 133
Check for Additional Incoming Stock
All prices are in ZAR
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
1R108,80000R108,80
10R92,45600R924,56
25R86,65440R2 166,36
50R82,51500R4 125,75
100R78,57700R7 857,70
300R72,71647R21 814,94
500R70,14386R35 071,93
1 000R66,79869R66 798,69
2 500R62,62218R156 555,45
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
COAX CBL U.FL AMC-U.FL AMC 5.9"
In-Stock: 214
Unit Price: R114,20000
COAX CBL U.FL AMC-U.FL AMC 11.8"
In-Stock: 597
Unit Price: R120,09000
COAX CBL U.FL AMC-U.FL AMC 3.9"
In-Stock: 6731
COAX CBL U.FL AMC-U.FL AMC 4.9"
In-Stock: 0
COAX CBL U.FL AMC TO U.FL AMC 7"