095-850-246M050
DigiKey Part Number
115-095-850-246M050-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
095-850-246M050
Description
COAX CBL BNC TO SMA 19.6"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to SMA RG-58 19.69" (500.00mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Amphenol RF
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
19.69" (500.00mm)
Part Status
Active
Cable Type
RG-58
Style
BNC to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
3 GHz