10018784-10202TLF
10018784-10202TLF
10018784-10202TLF
DigiKey Part Number
609-2027-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10018784-10202TLF
Description
CONN PCI EXP FMALE 98POS 0.039
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
98 Position Female Connector PCI Express™ Gold 0.039" (1.00mm) Black
EDA/CAD Models
10018784-10202TLF Models
Category
Features
Board Guide, Locking Ramp
Through Hole
Series
Termination
Solder
Contact Finish Thickness
Flash
Number of Positions
98
Card Thickness
0.062" (1.57mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Pitch
0.039" (1.00mm)