L717SDB25PA4CH3F
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717SDB25PA4CH3F
DigiKey Part Number
L717SDB25PA4CH3F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717SDB25PA4CH3F
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SOLDER
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
L717SDB25PA4CH3F Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.318" (8.08mm)
Features
Board Lock, Grounding Indents
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Brass
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (M3)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C