L717SDB25PC309
L717SDB25PC309
L717SDB25PC309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717SDB25PC309
DigiKey Part Number
L717SDB25PC309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717SDB25PC309
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS SOLDER CUP
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
L717SDB25PC309 Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Wire Gauge
20 AWG
Brass
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C