LRI-19-100-R-00-20-A
DigiKey Part Number
1817-1029-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LRI-19-100-R-00-20-A
Description
SENSOR LINEAR 101.6MM CABLE
EDA/CAD Models
LRI-19-100-R-00-20-A Models
Category
Output
4mA ~ 20mA
Linearity
±0.15%
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C
Linear Range
0 ~ 101.60mm (0 ~ 4.00")