LRE-19-150-R-00-10-A
DigiKey Part Number
1817-1024-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LRE-19-150-R-00-10-A
Description
SENSOR LINEAR 152.4MM CABLE
EDA/CAD Models
LRE-19-150-R-00-10-A Models
Category
Output
0 V ~ 10 V
Linearity
±0.15%
Voltage - Supply
0V ~ 10V
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C
Linear Range
0 ~ 152.40mm (0 ~ 6.00")