RF12-35A-T-00-50-G
DigiKey Part Number
2057-RF12-35A-T-00-50-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RF12-35A-T-00-50-G
Description
RF MMCX CONNECTOR
Detailed Description
MMCX Connector Plug, Male Pin 50 Ohms Board Edge, Cutout; Surface Mount Solder
Category
Frequency - Max
6 GHz
Packaging
Bulk
Connector Type
Plug, Male Pin
Impedance
50 Ohms
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Voltage Rating
170 V