DML-12-A-V-T-A
DigiKey Part Number
2057-DML-12-A-V-T-A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DML-12-A-V-T-A
Description
CONN HEADER VERT 12POS 3MM
Detailed Description
Connector Header Through Hole 12 position 0.118" (3.00mm)
Contact Length - Post
0.125" (3.18mm)
Series
Insulation Height
0.390" (9.91mm)
Packaging
Bag
Features
Board Guide
Number of Rows
2
Operating Temperature
-45°C ~ 125°C
Voltage Rating
250V