AWSCR-20.00MTD-T
DigiKey Part Number
535-9363-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-9363-1-ND - Cut Tape (CT)
535-9363-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AWSCR-20.00MTD-T
Description
CERAMIC RES 20.0000MHZ 15PF SMD
Detailed Description
20 MHz Ceramic Resonator Built in Capacitor 15 pF ±0.5% 40 Ohms -40°C ~ 85°C Surface Mount
Capacitance
15 pF
Series
Impedance
40 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
20 MHz
Size / Dimension
0.185" L x 0.161" W (4.70mm x 4.10mm)
Frequency Stability
±0.5%
Height
0.067" (1.70mm)
Frequency Tolerance
±0.5%