ASTX-H12-40.000MHZ-I25-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ASTX-H12-40.000MHZ-I25-T |
Description | XTAL OSC TCXO 40.0000MHZ HCMOS |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 40 MHz TCXO HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ASTX-H12-40.000MHZ-I25-T Models |
Category | Voltage - Supply 3.3V |
Mfr | Frequency Stability ±2.5ppm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Supply (Max) 6mA |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Type | Supplier Device Package 4-SMD (2.5x2) |
Frequency | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Function Enable/Disable | Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm) |