ASPI-F4030-1R5M-T
DigiKey Part Number
535-ASPI-F4030-1R5M-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASPI-F4030-1R5M-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASPI-F4030-1R5M-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPI-F4030-1R5M-T
Description
FIXED IND 1.5UH 10.2A 10.5 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 µH Shielded Molded Inductor 10.2 A 10.5mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
10.5mOhm Max
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Molded
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Supplier Device Package
4030
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Current - Saturation (Isat)
8.8A