ASPI-0315FS-220M-T2
DigiKey Part Number
535-10736-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-10736-1-ND - Cut Tape (CT)
535-10736-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPI-0315FS-220M-T2
Description
FIXED IND 22UH 570MA 598 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 570 mA 598mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASPI-0315FS-220M-T2 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
520mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
598mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Self Resonant
23MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-25°C ~ 120°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)