ASDAIG-33.000MHZ-X-K-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
ECS Inc.
In Stock: 0
Unit Price: R29,78000
Datasheet
33 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Abracon: Who We Are Today
Abracon Automotive Solutions
ASDAIG-33.000MHZ-X-K-T
DigiKey Part Number
535-14775-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASDAIG-33.000MHZ-X-K-T
Description
OSC XO 33.000MHZ 3.3V CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ASDAIG-33.000MHZ-X-K-T Models
Category
Frequency Stability
±30ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Current - Supply (Max)
7mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)
Output
HCMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
10µA
Voltage - Supply
3.3V