AMMLPAALJS-24.0000T
DigiKey Part Number
535-AMMLPAALJS-24.0000TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-AMMLPAALJS-24.0000TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-AMMLPAALJS-24.0000TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AMMLPAALJS-24.0000T
Description
MEMS OSC XO 24 MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
7.5mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-VFLGA (2x1.6)
Frequency
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)