AEACCA115021-S698
DigiKey Part Number
535-14500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AEACCA115021-S698
Description
RF ANT 700/800MHZ BLAD SMA FAKRA
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA DCS, GSM, LTE, UMTS Blade Fakra, SMA Adhesive
Category
Antenna Type
Blade
Manufacturer
Abracon LLC
VSWR
2
Series
Gain
2dBi
Packaging
Bulk
Power - Max
10 W
Part Status
Active
Termination
Fakra, SMA
RF Family/Standard
Cellular
Mounting Type
Adhesive
Frequency Group
Wide Band
Height (Max)
0.228" (5.80mm)
Frequency (Center/Band)
700MHz, 800MHz, 850MHz, 900MHz, 1.575GHz, 1.602GHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz, 2.4GHz, 2.6GHz
Applications
DCS, GSM, LTE, UMTS
Frequency Range
698MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.655GHz