AEACAC198013-S5GNR
DigiKey Part Number
535-AEACAC198013-S5GNR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AEACAC198013-S5GNR
Description
RF ANT 5GNR WHIP
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 4G, 5G, GPRS, LTE Whip, Tilt SMA Male Connector Mount
Category
Antenna Type
Whip, Tilt
Manufacturer
Abracon LLC
Number of Bands
3
Series
VSWR
3.5
Packaging
Bulk
Gain
3dBi
Part Status
Active
Termination
SMA Male
RF Family/Standard
Cellular, Navigation
Mounting Type
Connector Mount
Frequency Group
Wide Band
Height (Max)
7.795" (198.00mm)
Frequency (Center/Band)
829MHz, 2.2GHz, 3.55GHz
Applications
4G, 5G, GPRS, LTE
Frequency Range
698MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.69GHz, 3.3GHz ~ 3.8GHz