ACMP-Q2012-900-T
DigiKey Part Number
535-ACMP-Q2012-900-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ACMP-Q2012-900-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ACMP-Q2012-900-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACMP-Q2012-900-T
Description
CMC 400MA 2LN 90OHM SMD AEC-Q200
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 400mA DCR 300mOhm
EDA/CAD Models
ACMP-Q2012-900-T Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
300mOhm
Manufacturer
Abracon LLC
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height (Max)
0.055" (1.40mm)
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Current Rating (Max)
400mA