ABM10-48.000MHZ-D30-T3 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ABM10-48.000MHZ-D30-T3 |
Description | CRYSTAL 48.0000MHZ 10PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 48 MHz ±20ppm Crystal 10pF 70 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ABM10-48.000MHZ-D30-T3 Models |
Category | Load Capacitance 10pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 70 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 48 MHz | Supplier Device Package 4-SMD (2.5x2) |
Frequency Stability ±30ppm | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Frequency Tolerance ±20ppm | Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) |