CFR-25JB-52-10R is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 37 689
Unit Price: R0,36000
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Unit Price: R0,05547
Datasheet
Upgrade
TE Connectivity Passive Product
10 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Carbon Film
CFR-25JB-52-10R
DigiKey Part Number
10QBK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFR-25JB-52-10R
Description
RES 10 OHM 5% 1/4W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CFR-25JB-52-10R Models
Temperature Coefficient
-500/ +350ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)