ARMADILLO-43T Back
ARMADILLO-43T
DigiKey Part Number
1613-1027-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ARMADILLO-43T
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 4.3"
Customer Reference
Detailed Description
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color SPI 4.3" (109.22mm) 480 x 272
Category
Diagonal Screen Size
4.3" (109.22mm)
Manufacturer
4D Systems Pty Ltd
Viewing Area
95.04mm W x 53.86mm H