929834-05-10-RK
DigiKey Part Number
3M156870-10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
929834-05-10-RK
Description
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 10 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Mating
0.235" (5.97mm)
Mfr
Contact Length - Post
0.610" (15.49mm)
Series
Overall Contact Length
0.945" (24.00mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current Rating (Amps)
2.5A
Additional Resources
Value Added Item
QuantityUnit PriceExt Price
1R20,12000R20,12
10R16,99900R169,99
100R15,25990R1 525,99
500R12,48574R6 242,87
1 000R11,09848R11 098,48
5 000R9,71114R48 555,70
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER VERT 1POS
In-Stock: 0
Unit Price: R2,78000
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
In-Stock: 0
Unit Price: R5,07000
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM
In-Stock: 26
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 5POS 2.54MM