929834-04-14-RK
DigiKey Part Number
3M156868-14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
929834-04-14-RK
Description
CONN HEADER VERT 14POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 14 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Mating
0.235" (5.97mm)
Mfr
Contact Length - Post
0.510" (12.95mm)
Series
Overall Contact Length
0.845" (21.46mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current Rating (Amps)
2.5A
Additional Resources
Value Added Item
QuantityUnit PriceExt Price
1R26,18000R26,18
10R22,82400R228,24
100R20,39400R2 039,40
500R16,99482R8 497,41
1 000R14,56702R14 567,02
5 000R12,91609R64 580,45
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER VERT 1POS
In-Stock: 0
Unit Price: R2,78000
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
In-Stock: 0
Unit Price: R5,07000
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM
In-Stock: 800
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 5POS 2.54MM