LS-2506/PSA-12-12(6)
DigiKey Part Number
1067-LS-2506/PSA-12-12(6)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LS-2506/PSA-12-12(6)
Description
ISOLOSS LS-2506/PSA GASKET FOAM
Customer Reference
Detailed Description
Foam 12.00" W x 12.00" L (304.8mm x 304.8mm) X 0.060" (1.52mm) Polyurethane Black
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Thickness
0.060" (1.52mm)
Manufacturer
3M (TC)
Density
25 lb/ft³
Series
Material
Polyurethane
Packaging
Bag
Material Flammability Rating
UL94 HBF
Part Status
Obsolete
Color
Black
Size / Dimension
12.00" W x 12.00" L (304.8mm x 304.8mm)